Dla wielu osób słowo świeca kojarzy się z oświetleniem, lekiem lub zapachem. Wszystkie z nich są znane i stosowane od bardzo dawna. Jednak świece do masażu są nieznane. Co to jest? Do jakiego rodzaju masażu się nadają? Jak je wykorzystać w masażu? O tym wszystkim odpowiemy już teraz. Po czym sam się przekonasz, że świeca do masażu to niezbędne narzędzie do osiągnięcia relaksu.
Czym są świece do masażu?
Wyglądają bardzo podobnie do zwykłych świec woskowych lub aromatycznych, ale ich cechą szczególną jest to, że podczas ich spalania pojawia się olejek aromatyczny do masażu. W związku z tym pojawia się pytanie, czy się pali? W przypadku świec do masażu nie ma powodów do obaw. Świece te są topione z aromatycznym olejkiem do masażu, w temperaturze komfortowej dla skóry. Jest to przewaga nad konwencjonalnymi olejami, które muszą być doprowadzone do tej temperatury podczas zabiegu.
Świece do masażu spalają się podczas użytkowania i uwalniają olejek do masażu. Sam widok palącej się świecy działa relaksująco. Olej powstały podczas spalania jest wykorzystywany do masażu. Pomaga on dłoniom masażysty delikatnie prowadzić zabieg. Ciepło olejku i efekt aromatyczny uzupełniają wrażenia dotykowe zabiegu. Delikatne działanie poślizgowe olejku jest nie tylko przyjemne, ale również dobre dla krążenia krwi. Zmniejsza się sztywność mięśni, a wszelkie dolegliwości bólowe, które występowały przed zabiegiem, zostają złagodzone. Jednak jak to jest, że świeca się pali, ale nie oparza? Sekret tkwi w specyficznym składzie świec do masażu. Dzięki niemu temperatura olejku do masażu, który się pojawia, osiąga temperaturę, która może tylko ogrzać skórę. Efekt ten sprawia, że świece do masażu wyróżniają się spośród innych produktów stosowanych w spa. Dzięki niej łatwo osiągnąć relaks i błogostan. Zastosowanie świec do masażu, do niedawna było bardzo mało znane. W dzisiejszych czasach to magiczne narzędzie jest łatwo dostępne dla wszystkich. Proponujemy jego dokładniejsze zbadanie.
Jakie są składniki świec do masażu?
Podobnie jak w przypadku zwykłej świecy, podstawą w produkcji świecy do masażu jest wosk pszczeli. Istnieją odmiany, które bazują na maśle kakaowym, oleju kokosowym czy nawet sojowym. Jednak to tylko podstawa. Do jego składu dodaje się oleje, aby nadać mu odpowiednią ostrość. Wielowiekowe tradycje medycyny orientalnej uzbroiły specjalistów w wiedzę na temat wpływu różnych olejków na organizm człowieka. Szczególnie relaksujące jest masło shea i olej migdałowy. Dodaje się olejki bazyliowe i eukaliptusowe, aby uzyskać efekt przywracający równowagę. Aloes działa kojąco na skórę. Takich preparatów o określonym przeznaczeniu jest wiele, co daje możliwość urozmaicenia zabiegów masażu.