Wiedza na temat leczniczego wpływu inhalacji z ziół sięga już V wieku p.n.e., kiedy to starożytni Egipcjanie pozyskiwali zbawienne aromaty kładąc susze ziołowe na rozgrzanych kamieniach. Dziś dzięki wysokiej jakości waporyzerom każdy z nas może pozwolić sobie na niezwykle skuteczną oraz w pełni relaksującą aromaterapię.
Waporyzacja dziś, a dawniej
Już od tysięcy lat mnóstwo osób przynależnych do dobrze rozwiniętych cywilizacji wdychało opary lecznicze z ziół oraz roślin.Pozytywne działanie aromaterapii potrafiły wieki temu docenić nie tylko Egipcjanie lecz także państwa takie jak: Chiny, Tajwan, Indochiny oraz Japonia.
Dziś aromaterapia jest wykonywana z użyciem wysokiej jakości waporyzatorów, które to pozwalają na bezpieczne wdychanie kłębów zdrowotnej pary pochodzącej z różnorodnych suszy i olejków ziołowych.
Jakie użyć zioła do waporyzacji?
Główną zaletą aromaterapii jest oczywiście pozytywny wpływ na zdrowie. I tak na przykład z pomocą eukaliptusa czy prawoślazu leczy się od wieków zapalenia górnych dróg oddechowych, przeziębienia oraz podrażnienia gardła.
Zbawienny wpływ na poprawę zdrowia to nie jedyna zaleta aromaterapii. Wykonana po ciężkim dniu w domowym zaciszu pozwala ona na relaks i wypoczynek. Aby był on niezwykle przyjemny oraz skuteczny warto czasem w jesienny wieczór sięgnąć po susz z melisy, która to posiada działanie uspokajające.
Z kolei wdychane opary z mięty działają antyseptycznie, a rumianek skutecznie uspokaja oraz łagodzi uciążliwy ból głowy. Poszczególne zioła posiadają różnorodne właściwości, a ich działanie w dużej mierze jest uzależnione od wysokości użytej temperatury.
Po bliższe informacje zapraszam na tę stronę