Jak uniknąć zarażenia się koronawirusem?

Kto jest najbardziej narażony na zachorowanie na COVID-19? Wydaje się, że zostały wyodrębnione pewne grupy ryzyka. Tak naprawdę jednak zachorować może każdy, kto ma jakikolwiek kontakt z innymi ludźmi.

Jak można się zarazić?

W pewnym momencie epidemii podjęto decyzję o zamknięciu szkół. Dzieci uczą się zdalnie, czyli przez internet. Każdy ma w swoim domu łącze internetowe, a także sprzęt komputerowy. Można wirtualnie połączyć się ze swoim nauczycielem i odbywać normalne lekcje. Wśród pracowników biurowych, te osoby które tylko mogły, przeszły na tryb pracy domowej czuję tak zwane home office. Dzięki temu nie musiały wychodzić z domu. Z pewnością uchroniło to wiele osób przed zachorowaniem. Seniorzy są narażeni na zachorowanie na przykład w kościele, jeżeli nie zachowują dystansu społecznego od innych ludzi.

Dezynfekcja, dystans i maseczki

Media mówią głośno, że sposobem, aby nie zachorować jest po prostu dystans, dezynfekcja i maseczki. Należy dbać o to, aby paseczki były poprawnie zakładane i zdejmowane. Nie wolno kilka razy ubierać tej samej maseczki. Należy albo ją wyprać i zdezynfekować jeśli jest wielorazowa, albo też wyrzucić jeśli mówimy o maseczce jednorazowej. Koronawirus porady to zalecenie, aby powstrzymać się od udziału we wszelkiego rodzaju imprezach i zgromadzeniach, w których jest wielu uczestników. Spotykając się z innymi ludźmi bardzo łatwo można się zarazić. Jak już się okazało, wirus jest niezwykle zaraźliwy, można zarazić się nawet przez krótki kontakt z innym człowiekiem.