Jakie produkty złagodzą kaszel u niemowlaka?

Badania wykazały, że miód jest lepszy niż lekarstwo na kaszel i pomaga choremu maluchowi lepiej spać. Miód jest bezpieczny dla dzieci w wieku 1 lat i starszych, a dzieci chętnie go przyjmują, ponieważ dobrze smakuje. Ciemny miód, taki jak gryczany, może działać najlepiej, ponieważ zawiera więcej przeciwutleniaczy. Daj pół łyżeczki dzieciom w wieku od 1 do 5 lat i jedną łyżeczkę dzieciom w wieku od 6 do 11 lat. Nigdy jednak nie podawaj miodu dzieciom poniżej 1 roku życia; mogą zarazić się botulizmem od znajdujących się w nim bakterii.

Ciepłe lub bardzo zimne płyny są doskonałym lekarstwem na kaszel u maluchów, ponieważ rozrzedzają śluz, co ułatwia kaszel. Ponadto płyny łagodzą podrażnione gardło i zapewniają dziecku nawodnienie. Niech twoje dziecko pije lodowatą wodę, zimny lub ciepły sok albo bezkofeinową herbatę zmieszaną z miodem.

Co na kaszel u niemowlaka, mogą łagodzić dosyć nieoczywiste składniki. Dzieci w wieku 4 lat i starsze mogą ssać tabletki na ból gardła lub kaszel, twarde cukierki bez cukru, a nawet mrożone jagody. Specjalne lizaki lub kruszony lód to świetny wybór dla młodszego dzieciaka z wywołującym kaszel uciążliwym drapaniem w gardle.

Jednym z najprostszych środków na kaszel u maluchów jest sól i woda. Po prostu wymieszaj pół łyżeczki soli ze szklanką wody, a następnie poproś dziecko o przepłukanie gardła. Powinien złagodzić kaszel podrażnienia gardła. (Uwaga: należy to podawać tylko starszym dzieciom, którym można ufać, że wyplują roztwór bez połykania go).