Askorbinian sodu w suplementacji witaminy C

Właściwy poziom witaminy C jest bardzo istotny dla organizmu człowieka. To związek biorący udział w wielu ważnych procesach życiowych, w tym poprawiający pracę układu odpornościowego. Czy askorbinian sodu także może skutecznie uzupełnić poziom witaminy C?

Suplementacja witaminy C


Kwas askorbinowy, czyli witamina C to związek niezbędny dla każdego organizmu żywego. Jego odpowiednia ilość posiada również bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka. Musi być on jednak dostarczany z zewnątrz – organizm człowieka nie ma zdolności do jego syntetyzowania.

Witamina C naturalnie występuje w wielu produktach spożywczych, w tym między innymi w aceroli, owocach róży, owocach cytrusowych, natce pietruszki. Dodatkowo, można dostarczać ją do organizmu przez odpowiednie suplementy diety.

Aktualnie na rynku znajduje się szeroka gama suplementów diety zawierających witaminę C. Zawierają one różne formy tego związku, w tym także askorbinian sodu.

Askorbinian sodu – łatwo przyswajalna forma witaminy C


Askorbinian sodu, dokładnie sól sodowa kwasu askorbinowego, to popularna, często spotykana forma witaminy C, która stanowi połączenie kwasu askorbinowego z sodem. Z tego względu może być on bezpiecznie zażywany przez osoby z problemami żołądkowymi, w tym nadkwasotą, zgagą.

Właściwości askorbinianu sodu:

  • posiada wysoką biodostępność
  • jest bardzo dobrze przyswajalny
  • szybko uzupełnia poziom witaminy C
  • nie wywołuje nadkwasoty

Askorbinian sodu oznaczony jako E301 jest też popularnym dodatkiem do żywności wydłużającym jej trwałość i regulującym kwasowość.