Czym jest Trompetol?

Konopia siewna, znana również pod nazwą Cannabis Sativa L, znana była jeszcze w czasach przed naszą erą. Obecnie występuje ona pod wieloma postaciami, a jedną z nich jest chociażby w pełni bezpieczna oraz skuteczna maść Trompetol. To właśnie ona zawiera między innymi mieszkankę oliwy z oliwek, oleju z konopi, a także olejków eterycznych. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych produktów leczniczych, stosowanych na skórę zewnętrzną.

Skład maści Trompetol

W skład maści Trompetol wchodzą między innymi: 
– ekstrakt z konopi siewnej, który pozytywnie oddziałuje na zdrowie i kondycję skóry, a także poprawia jakość procesów ochronnych;
– oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, która zawiera duże ilości kwasu oleinowego, który działa nawilżająco oraz wygładzająco, a także zmiękcza naskórek;
– olejek lawendowy z silnymi właściwościami odkażającymi oraz przeciwgrzybicznymi. Stosowany jest także przy stanach zapalnych, ranach oraz odparzeniach.

Trompetol: właściwości

Maść Trompetol ma liczne właściwości. Wśród nich wymienia się między innymi działanie przeciwbólowe, w szczególności przy bólach stawów i ścięgien oraz stanów zapalnych, działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a także regeneracyjne.

Maść ta jest w pełni bezpieczna oraz legalna. Łagodzi także skutki oparzeń słonecznych, wzmacnia odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak między innymi wiatr, mróz oraz słońce oraz zmniejsza widoczność blizn oraz przebarwień, a nawet wyrównuje koloryt skóry. Pełni również pewnego rodzaju rolę filtra przeciwsłonecznego.