No image available

Prenatal DHA

Okres ciąży jest ważny zarówno dla matki jak i jej przyszłego potomstwa. jest to piękny czas, który jest niezmiernie istotny w dalszym życiu maluszka. Już w ciąży można wpłynąć na zdrowie dziecka. Dlatego też w trakcie ciąży szczególną wagę powinno się przywiązywać do diety i suplementacji. Kwas dokozaheksaenowy, czyli DHA jest składnikiem, którego niestety brakuje w diecie kobiet ciężarnych i karmiących, a organizm ludzki ma bardzo ograniczone możliwości syntezy tego tłuszczu. Dlatego też warto sięgnąć po takie preparaty jak Prenatal DHA, który zawiera odpowiednią dawkę kwasu DHA dla kobiet w drugim trymestrze ciąży i karmiących.

Zalety przyjmowania kwasu prenatal DHA:

– Zmniejszone ryzyko przedwczesnego porodu,
– zmniejszone ryzyko alergii u dziecka,
– wspomaga prawidłowy rozwój siatkówki oka oraz mózgu dziecka.

Kwas dokozaheksaenowy można znaleźć w tłustych rybach morskich, które jak wykazują badania są zbyt rzadko spożywane przez kobiety w ciąży. Dlatego też środki takie jak Prenatal DHA powinny być konieczne w stosowaniu w ciąży.

Już na etapie wczesnego rozwoju płodowego matka ma możliwość wpłynąć na wyższą inteligencję u dziecka, zdeterminować jego podatność na choroby cywilizacyjne, a tym samym znacznie poprawić jakość jego życia.

W trakcie ciąży warto przyjmować suplementy z kwasem DHA, ale również postawić na zbilansowaną dietę, zdrowy tryb życia oraz na umiarkowaną aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *