No image available

Prenatal DHA

Okres ciąży jest ważny zarówno dla matki jak i jej przyszłego potomstwa. jest to piękny czas, który jest niezmiernie istotny w dalszym życiu maluszka. Już w ciąży można wpłynąć na zdrowie dziecka. Dlatego też w trakcie ciąży szczególną wagę powinno się przywiązywać do diety i suplementacji. Kwas dokozaheksaenowy, czyli DHA jest składnikiem, którego niestety brakuje w diecie kobiet ciężarnych i karmiących, a organizm ludzki ma bardzo ograniczone możliwości syntezy tego tłuszczu. Dlatego też warto sięgnąć po takie preparaty jak Prenatal DHA, który zawiera odpowiednią dawkę kwasu DHA dla kobiet w drugim trymestrze ciąży i karmiących.

Zalety przyjmowania kwasu prenatal DHA:

– Zmniejszone ryzyko przedwczesnego porodu,
– zmniejszone ryzyko alergii u dziecka,
– wspomaga prawidłowy rozwój siatkówki oka oraz mózgu dziecka.

Kwas dokozaheksaenowy można znaleźć w tłustych rybach morskich, które jak wykazują badania są zbyt rzadko spożywane przez kobiety w ciąży. Dlatego też środki takie jak Prenatal DHA powinny być konieczne w stosowaniu w ciąży.

Już na etapie wczesnego rozwoju płodowego matka ma możliwość wpłynąć na wyższą inteligencję u dziecka, zdeterminować jego podatność na choroby cywilizacyjne, a tym samym znacznie poprawić jakość jego życia.

W trakcie ciąży warto przyjmować suplementy z kwasem DHA, ale również postawić na zbilansowaną dietę, zdrowy tryb życia oraz na umiarkowaną aktywność fizyczną.