Codzienna ochrona skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry, czyli inaczej egzema, może być dużym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Nadmiernie przesuszona skóra swędzi, co składania do drapania. To z kolei – zaostrza stan chorobowy. Jak sobie z tym radzić?

Unikać alergenów

Choć to bardzo trudne i niekiedy ciężko jest określić, co jest czynnikiem uczulającym – jeśli to możliwe, unikać stosowania produktów, które mogą alergizować. W ten sposób możliwe jest ochronienie się przed przykrymi dolegliwościami.

Bardzo istotna jest również dbałość o odpowiednie nawilżenie i zabezpieczenie skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Taki naskórek jest znacznie wrażliwszy na działanie wiatru czy słońca, dlatego warto stosować między innymi produkty z filtrem.

Co do nawilżenia?

Dobrej jakości kremy zapewniają odpowiednie nawilżenie i zatrzymują wodę w naskórku. Jednym z takich kremów jest Bepanthen Sensiderm Daily Care, z pomocą którego można z łatwością nawilżyć skórę i odbudować jej warstwę lipidową. Sprawdź:
https://www.aptekagalen.pl/bepanthen-sensiderm-daily-care-krem-150g

Moc naturalnych składników sprawia, że możliwe jest komfortowe życie bez świądu i przesuszonej, często popękanej skóry. Krem zatrzymuje również wodę w organizmie, dzięki czemu nie dochodzi do jej nadmiernego przesuszenia, do którego dużą skłonność ma właśnie wrażliwa skóra. Zgodnie z deklaracją producenta (potwierdzoną przez użytkowników produktu), regularne stosowanie Bepanthen Sensiderm Daily Care zmniejsza częstotliwość występowania nasileń egzemy, a co za tym idzie – poprawia nie tylko wygląd, ale również (a może przede wszystkim) komfort życia chorego.