Bebilon Pepti 2 – stosowanie

Wiele mam, których dzieci mają alergię na mleko krowie przechodzi na Bebilon Pepti 2 dha, które zostało stworzone specjalnie dla tych maluchów. Bebilon Pepti 2 można stosować u dzieci, które ukończyły 6 miesiąc życia, a także u osób dorosłych. Bardzo ważne jest jego prawidłowe stosowanie.

Przygotowanie


Mamom przed podanie mleka poleca się bardzo skrupulatne zapoznanie z ulotką dołączoną do opakowania, gdzie ścisłe napisane jest w jakim wieku ile łyżeczek mleka Bebilon należy podać. Po przygotowaniu mieszkanki obowiązkowo zawsze należy sprawdzić, czy mleko nie jest za gorące, gdyż niewłaściwe podanie i przygotowanie mleka może być niebezpieczne dla dziecka.

Przechowywanie


Mleko Bebilon 2 powinno dziecko spożyć zaraz po jego przygotowaniu. Może być także podany w ciągu 2 godzin. Nie poleca się jednak wykorzystania produktu po tym czasie. Podgrzewanie lub podawanie dziecku zimnego mleko jest nieodpowiednie.

Na co należy zwrócić uwagę?


Szczególnie w pierwszych dniach spożywania przez dziecko mleka Bebilon, warto bacznie obserwować malucha. Niepokojące dla rodzica mogą być pojawiające się zaczerwienienia na twarzy lub ciele, bóle brzuszka, przerywany sen lub niechęć dziecka do jedzenia. Każdą taką sytuację dobrze jest jak najszybciej skonsultować z lekarzem pediatrą lub z położną. Nie zaleca się także eksperymentów z mlekiem i częstej jego zmiany.m, która może powodować bolesne problemy z wypróżnieniem u naszego malucha.