Jakie właściwości i zastosowanie ma olej RSO?

Olej RSO (Rick Simpson Oil) przez wielu uznawany jest za cudowny lek na raka. To olej wytwarzany z konopi indyjskich, który posiada konsystencję gęstego smaru i czarny kolor. Czym rzeczywiście jest olej RSO?

Olej RSO – powstanie


Swoją nazwę olej ten zawdzięcza osobie Ricka Simpsona – Amerykanina, który twierdzi, że dzięki niemu udało mu się skutecznie wyleczyć raka skóry. Olej zastosowany zewnętrznie miał spowodować u niego zasuszenie się oraz odpadnięcie zmiany nowotworowej.

Simpson obecnie propaguje użycie konopi indyjskich jako sposobu leczenia nowotworów. Jest autorem książki „Rick Simpson Oil – Nature’s Answer for Cancer”, której opisuje swoją metodę produkcji i zastosowanie oleju RSO.

Olej RSO – produkcja


Do produkcji oleju RSO wykorzystuje się susz z konopi indyjskich. Następnie jest on zalewany rozpuszczalnikiem, na przykład eterem naftowym albo alkoholem izopropylowym. Susz jest dokładnie rozdrabniany, odcedzany i gotowany.

Efektem produkcji jest niemalże czarny, gęsty olej o konsystencji smaru, który przeznaczony jest do użycia, przykładowo na chorobowo zmienione miejsca na skórze.

Olej RSO – właściwości


W oleju RSO znajduje się duża ilość THC, czyli tetrahydrokannabinolu. Jest to związek odpowiedzialny za narkotyczne działanie marihuany. Według Ricka Simpsona, to właśnie on decyduje o skuteczności oleju w leczeniu nowotworów, a także innych schorzeń, w tym stwardnienia rozsianego, chorób reumatycznych, nerwic, bezsenności.

Aktualnie badania nie potwierdzają skuteczności stosowania oleju RSO w terapiach nowotworów.

Olej RSO dostępny tutaj.