poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Poradnia nefrologiczna dla dzieci

Zawody medyczne obejmują setki różnorodnych specjalizacji. W natłoku różnorodnych nazw większość Polaków może mieć problemy z ich rozszyfrowaniem. Przykładem może być specjalizacja nefrologa dziecięcego. Czym zajmuje się ten lekarz?

Zawód nefrologa

Nefrolog dziecięcy to specjalista, który świadczy swoje usługi najczęściej w ramach poradni nefrologicznej dla dzieci. Zajmuje się on różnorodnymi chorobami, wadami wrodzonymi oraz zaburzeniami mającymi inną przyczynę, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie zarówno nerek, jak i układu moczowego.

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

W przypadku Polski do problemów, z którymi najczęściej spotyka się nefrolog zaliczyć można między innymi zakażenia układu moczowego, białkomocz, czy też różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania nerek. Warto podkreślić, że nefrolog dziecięcy zajmuje się głównie pacjentami do 18 roku życia.

Kiedy należy udać się do nefrologa?

Poradnia nefrologiczna dla dzieci jest miejscem, do którego powinny udawać się osoby, u których między innymi w wyniku badań laboratoryjnych wykazano problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nerek. Oczywiście jest to jedna z wielu przyczyn.

Nefrolog dziecięcy powinien być również odwiedzony, jeżeli dziecko doświadcza jakichkolwiek objawów fizycznych związanych z funkcjonowaniem zarówno układu moczowego, jak i nerek. Mogą to być bóle w okolicach nerek czy też opuchlizna nieznanego pochodzenia.

Ponadto warto pamiętać, że poradnia nefrologiczna dla dzieci najczęściej może przyjmować pacjentów zarówno w ramach wizyt prywatnych, jak i w ramach wizyt opłacanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.