Czy kremy na blizny są skuteczne?

Wiele osób boryka się niedoskonałościami skóry. Nierzadko są to blizny potrądzikowe. Czym są i jak je leczyć, by cera pozostała promienna, gładka i ujednolicona?

Co to blizna?


Blizna to zmiana skórna powstała wskutek uszkodzenia skóry np. po rozdrapaniu krosty czy jej nieprawidłowego zagojenia. Taki stan bardzo często powoduje nie tylko nieestetyczne czerwone miejsce, ale i wgłębienie. Usunięcie powstałych niedoskonałości można leczyć przeróżnymi aptecznymi kremami. Jeśli takie nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów- warto zasięgnąć porady lekarza z zakresu dermatologi, a nawet medycyny estetycznej.

Jaki krem wybrać?


Zatem jaki krem na blizny będzie najlepszy, jeśli zmiana skórna jest świeża? Najbardziej skutecznym kremem będzie ten, który w swoim składzie zawiera kwasy takie jak cytrynowy, jabłkowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy. To właśnie te rodzaje substancji pomogą w usunięciu wierzchniej warstwy skóry- tym samym odsłaniając nowy, gładszy i jaśniejszy naskórek, dzięki czemu blizny mogą stać się mniej widoczne. Takie kremy na blizny mogą być używane tylko w okresie jesień-wiosna, ponieważ tylko wtedy promieniowanie UV w połączeniu z kwasem nie będzie narażało na powstanie przebarwień i poparzeń.

Będzie najlepszy, jeśli zmiana skórna jest świeża? Najbardziej skutecznym kremem będzie ten, który w swoim składzie zawiera kwasy takie jak cytrynowy, jabłkowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy. To właśnie te rodzaje substancji pomogą w usunięciu wierzchniej warstwy skóry- tym samym odsłaniając nowy, gładszy i jaśniejszy naskórek, dzięki czemu blizny mogą stać się mniej widoczne. Takie kremy na blizny mogą być używane tylko w okresie jesień-wiosna, ponieważ tylko wtedy promieniowanie UV w połączeniu z kwasem nie będzie narażało na powstanie przebarwień i poparzeń.

Eksperymenty z usuwaniem blizn kremami warto rozpocząć od próby uczuleniowej, która polega na nałożeniu preparatu np. na obszar skóry za uchem i jej obserwację przez 24 godziny. Po tym czasie, jeśli nie wystąpiło uczulenie- można śmiało przystąpić do nakładania kremu na twarz.