Terpeny w konopiach

Terpeny to inaczej związki chemiczne oraz liczne olejki eteryczne. Występują w wielu roślinach a w szczególności znaleźć je można w konopiach siewnych. Znajduje się ich tam około 140 rodzajów i mają one bardzo korzystne działanie. Terpeny chronią rośliny przed grzybami, bakteriami oraz licznymi szkodnikami. Nadają roślinom specyficzny i charakterystyczny zapach.

Systemy obronne

Działalność terpenów bardzo często jest działalnością obronną. Korzystanie z ich dobrodziejstw bardzo pozytywnie wpływa na organizm ludzki. Odzyskane z przyrody z wielu roślin, wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, farmakologicznym i kosmetycznym. W produkcji perfum bardzo często wykorzystuje się właśnie te związki chemiczne. W przyrodzie terpeny chronią rośliny, wydzielając ostry i mocny zapach, rośliny odstraszają swoich przeciwników i wrogów.

W konopiach

W konopiach występuje bardzo dużo terpenów. Każdy z nich ma inne stężenie i występuje z bardzo różną częstotliwością. To właśnie te związki mają bardzo duży wpływ na to jak skuteczne jest działanie wielu suplementów stworzonych na bazie konopi siewnych.

Najczęściej wykorzystywane związki terpenów

Istnieją trzy związki, które są najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane. Są to: Limonen – ten właśnie terpen posiada silne właściwości przeciwgrzybicze, ma bardzo mocny cytrusowy zapach. Najczęściej stosuje się go z innymi terpenami, Pinen i Mircen.