Jak stosować Enterosgel?

Enterosgel to preparat który można kupić w Aptece Galen, który przede wszystkim pozwala pozbyć się z organizmu różnego rodzaju toksyn. Sprawdza się również w walce z bakteriami i wirusami, gdy ma się do czynienia z różnego typu zatruciem jelitowym. Produkt ten może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jak go stosować i jak długo przyjmować ten środek – tej tematyce jest poświęcony ten artykuł.

Enterosgel – jak stosować u dzieci?

Jeśli chodzi o dawkowanie Enterosgelu dzieciom, to należy przede wszystkim uwzględnić wiek dziecka. Dla dzieci, które mają od roku do pięciu lat, zaleca się dawkować ten preparat trzy razy dziennie, podając po jedną trzecią łyżeczki od herbaty. Natomiast u starszych dzieci również podaje się Enterosgel trzy razy w ciągu dnia, jednak po dwie-trzy łyżeczki od herbaty.

Najmłodszym, a więc dzieciom, które nie ukończyły jeszcze roku, poleca się podawanie preparatu przed karmieniem. Podaje się jedną trzecią łyżeczki od herbaty do sześciu razy na dobę. U najmłodszych preparat ten można podawać zmieszany z mlekiem matki, bądź też z wodą, czy z innym półpłynnym pokarmem, pamiętając o zachowaniu odpowiednich proporcji (1:3).

Enterosgel – jak stosować u dorosłych?

Osoby dorosłe, które chcą się pozbyć toksyn i wyleczyć zatrucie, przewiduje się dawkowanie trzy razy w ciągu dnia po jednej łyżce stołowej preparatu, bądź też przyjęcie jednej saszetki środka.

Enterosgel – jak długo należy przyjmować preparat?

Jeśli ma się do czynienia z zatruciem, należy przyjmować ten preparat przez co najmniej trzy do pięciu dni. W przypadku, gdy zatruciu towarzyszy biegunka, należy najpierw przyjąć dwie standardowe dawki, a następnie jedną za każdym razem po wypróżnieniu. Gdy biegunka ustąpi, należy przyjmować Enterosgel jeszcze przez pięć kolejnych dni w odpowiedniej dawce wskazanej do wieku. Natomiast gdy dana osoba jest wystawiona na długotrwały wpływ substancji toksycznych, bądź alergii na jej organizm, zaleca się przyjmowanie preparatu przez dwa do trzech tygodni.