nawloc

Jakimi właściwościami cechuje się nawłoć kanadyjska?

Nawłoć kanadyjska posiada w swoim składzie takie substancje, jak rutyna, olejek eteryczny, flawonoidy, saponiny czy glikozydy. Roślina jest również doskonałym źródłem kwasów fenolowych, nie tylko kawowego, ale również protokatechowego czy waniliowego. Trzeba mieć również świadomość, że nawłoć kanadyjska jest bardzo bogata w sole mineralne, żywice czy antyoksydanty.

Substancje znajdujące się w nawłoci kanadyjskiej charakteryzują się dobroczynnym zastosowaniem. Właściwości nawłoci kanadyjskiej są zatem bardzo duże. Roślina przede wszystkim jest w stanie usunąć z organizmu nadmiar amoniaku czy sodu. Trzeba mieć świadomość, że nawłoć ma właściwości lecznicze, jeżeli stosuje się ją w odpowiednich dawkach. Warto zdawać sobie również sprawę, że bylina działa nie tylko bakteriobójczo, ale również antyseptycznie, moczopędnie, przeciwgrzybiczo, przeciwbólowo czy przeciwkaszlowo. Oddziałuje również na obniżenie się ciśnienia krwi.

Dodatkowo należy mieć świadomość, że zewnętrzne okłady z nasion nawłoci kanadyjskiej mogą być bez żadnego problemu stosowane na różnego rodzaju dolegliwości reumatyczne, a także zapalenie ścięgien, mięśni, korzonków nerwowych. Można je również wykorzystać na trudno gojące się rany czyraki czy owrzodzenia skóry.

Z kolei żucie nasion omawianej rośliny rekomendowane jest przy zapaleniu jamy ustnej oraz paradontozie. Trzeba także podkreślić, że dzieciom nawłoć kanadyjska polecana jest, gdy chorują na zapalenie jelita grubego.