No image available

Sulforafan – korzyści dla organizmu

Sulforafan to związek roślinny, który ma bardzo korzystny wpływ na ludzki organizm. Związek zaliczany klasyfikowany jest jako izotiocyjanian, a jego wpływ na działanie ludzkiego organizmu jest niesamowite.

Gdzie znaleźć sulforafan?

dobry suplement diety sulforafanSulforafan występuje przede wszystkim w roślinach kapustnych, a także w ich kiełkach. Jarmuż, wasabi, kalarepa, kiełki brukselki, gorczyca, kapusta chińska czy rzodkiew – to tylko część z tych, które są bogate w ten dobroczynny związek., na szczycie listy jednak króluje brokuł, zawierający największe jego ilości. Coraz częściej nazywa się je roślinami zabijającymi raka, co jest wynikiem obecności w nich tej substancji.

Czym jest sulforafan?

Sulforafan nazywany jest także siarką organiczną. Doskonale wspiera rozwój i podział komórek a co istotniejsze, jest w stanie zabijać szkodliwe komórki nowotworowe. Proces nazywany apoptozą polega na tym, iż komórki zużyte, uszkodzone czy obumarłe są wydalane z organizmu, a nie pozostają w nim. Dlatego też także komórki nowotworowe, traktowane jako uszkodzone podlegają takiemu wydalaniu.

Sulforafan – www.evita.sklep.pl zaś jest składnikiem, który jest w stanie zainicjować taki proces, tym samym więc może skutecznie wspomagać walkę z nowotworami różnego rodzaju. Jest to potwierdzone bardzo dużą ilością przeprowadzonych badań, które dały jednoznaczne wyniki w tym zakresie. Sulforafan zapobiega także rozprzestrzenianiu się komórek rakowych, według wyników badań zmniejsza ryzyko łączenia się komórek rakowych w kolonii nawet o 400 procent, co jest wynikiem niezwykle wysokim. Pod tym względem nie ma sobie równych wśród wielu znanych do tej pory substancji. Jednak działanie chroniące przed nowotworami to nie jedyna korzyść z przyjmowania sulforafanu. Wskazane jest także jego przyjmowanie przez osoby cierpiące na cukrzycę, pozwala bowiem skuteczniej obniżać poziom cukru we krwi.