No image available

Sulforafan – korzyści dla organizmu

Sulforafan to związek roślinny, który ma bardzo korzystny wpływ na ludzki organizm. Związek zaliczany klasyfikowany jest jako izotiocyjanian, a jego wpływ na działanie ludzkiego organizmu jest niesamowite.

Gdzie znaleźć sulforafan?

dobry suplement diety sulforafanSulforafan występuje przede wszystkim w roślinach kapustnych, a także w ich kiełkach. Jarmuż, wasabi, kalarepa, kiełki brukselki, gorczyca, kapusta chińska czy rzodkiew – to tylko część z tych, które są bogate w ten dobroczynny związek., na szczycie listy jednak króluje brokuł, zawierający największe jego ilości. Coraz częściej nazywa się je roślinami zabijającymi raka, co jest wynikiem obecności w nich tej substancji.

Czym jest sulforafan?

Sulforafan nazywany jest także siarką organiczną. Doskonale wspiera rozwój i podział komórek a co istotniejsze, jest w stanie zabijać szkodliwe komórki nowotworowe. Proces nazywany apoptozą polega na tym, iż komórki zużyte, uszkodzone czy obumarłe są wydalane z organizmu, a nie pozostają w nim. Dlatego też także komórki nowotworowe, traktowane jako uszkodzone podlegają takiemu wydalaniu.

Sulforafan – www.evita.sklep.pl zaś jest składnikiem, który jest w stanie zainicjować taki proces, tym samym więc może skutecznie wspomagać walkę z nowotworami różnego rodzaju. Jest to potwierdzone bardzo dużą ilością przeprowadzonych badań, które dały jednoznaczne wyniki w tym zakresie. Sulforafan zapobiega także rozprzestrzenianiu się komórek rakowych, według wyników badań zmniejsza ryzyko łączenia się komórek rakowych w kolonii nawet o 400 procent, co jest wynikiem niezwykle wysokim. Pod tym względem nie ma sobie równych wśród wielu znanych do tej pory substancji. Jednak działanie chroniące przed nowotworami to nie jedyna korzyść z przyjmowania sulforafanu. Wskazane jest także jego przyjmowanie przez osoby cierpiące na cukrzycę, pozwala bowiem skuteczniej obniżać poziom cukru we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *